(+98) 921 303 42 53 info@xc-club.com

آموزش مقدماتی

در این دوره هنرجو اطلاعاتی از پرواز و تجهیزات پروازی ندارد و برای اولین بار است که شروع به آموزش میکند.
در این دوره ابتدا هنرجو با لوازم و وسایل پروازی آشنا میشود و شروع به آموزش تکنیک های ساده و ابتدایی پرواز میکند،
مرحله اول : تمرین های زمینی که شامل معرفی بال و صندلی پرواز و … روش صحیح بستن بال و هارنس یا(صندلی پرواز) ، بالا آوردن بال ، کنترل بال و اصلاح حرکت های بال آموزش داده میشود.این جلسات که به بال کشی معروف است بین هفت تا هشت جلسه طول میکشد.بعد از بال کشی و تمرینات زمینی وقتی هنر جو توانایی کنترل بال را بدست می آورد در ،
مرحله دوم : تمرین تپه کوتاه، در این مرحله از آموزش هنرجو برای تمرین take off یا بلند شدن و land یا فرود به تپه ای برده میشود که تقریبا 30 تا 50 متر ارتفاع دارد و در آنجا با رعایت تمام موارد ایمنی تمرین خود را زیر نظر مربی ادامه میدهد.
مرحله سوم : برای آشنایی بیشتر هنرجو و دیدن عکس العمل های آن از نزدیک مربی با هنرجو پرواز دونفره یا تندم از ارتفاع حدود 800 متری انجام میدهد در این پرواز به جز تیک آف و لند کنترل بقیه مراحل پرواز به عهده هنرجو میباشد و در زمان پرواز اگر ایراد و اشکالی بود توسط مربی اصلاح و برطرف میگردد تا هنر جو بدون ایراد و با اطمینان کامل آماده پروازهای بلند خود شود.
مرحله چهارم : بعد از پاس کردن مراحل بالا هنرجو این توانایی را دارد تا با کمک و راهنمایی مربی از ابتدا تیک آف کرده و در مسیر درست پرواز قرار گیرد و در آخر با کمک مربی که در لند با بیسیم هنر جو را کنترل میکند یک لندینگ ایمن و زیبا داشته باشد و پرواز را به پایان برساند و در اصطلاح solo (سولو) شود.
☆ توضیحات :
– کلاس تئوری همراه با پیشرفت هنرجو در کلاس های عملی برگذار خواهد شد تا هنرجو همراه با آموزش عملی مطالب تئوری سطح مقدماتی را هم بیاموزد.
– مطالب فوق توضیحات مختصری بود درباره آموزش دوره مقدماتی که در آن پیشرفت و تعداد جلسات بستگی به زمان و انرژی که هنرجو برای یادگیری می گذارد دارد و کاملا قطعی نیست.
– سعی برآن میشود تا زمان آموزش با وقت خالی شما هماهنگ باشد.
– در آموزش دوره مقدماتی یا (Beginner) تهیه لوازم جهت آموزش از جمله چتر و صندلی مخصوص پرواز، کلاه و بیسیم به عهده مربی میباشد،مگر آنکه هنرجو بخواهد جهت آشنایی بیشتر با لوازم خود تمرین کند.
– در تمام طول دوره آموزشی هنرجو تحت پوشش بیمه مسولیت مربی میباشد.
– در انتهای هر دوره گواهی نامه معتبر خلبانی پاراگلایدر از سازمان هواپیمایی کشوری و انجمن ورزش های هوایی به هنرجو اعطا میگردد.
– شهریه دوره مقدماتی پاراگلایدر یا (Beginner) مبلغ 4 میلیون تومان میباشد.

دوره Novice یا دوره مستقل

با توجه به آموزش های دوره مقدماتی شما نیاز به آموزش دقیق تر و حرفه ای تر دارید.در این دوره هنرجو از حالت مبتدی خارج شده و مربی شروع به آموزش بیشتر و رفع اشکالات هنر جو در پرواز می کند.
این دوره تقریبا شامل 25 سورت پرواز بلند می باشد که هنرجو با لوازم خود که باید مورد تایید مربی باشد پرواز می کند،در این دوره هنرجو تکنیک های جدیدی از جمله یکی از تکنیک های کاهش سریع ارتفاع برای مواقع ضروری و چند تکنیک دیگر را آموزش میبیند.
در این دوره هنر جو باید بتواند لوازم و تجهیزات خود ، از جمله بال ، هارنس ، کمکی ، کارابین ها و لاین ها … را به تنهایی چک کند ، تیک آف کرده و مسیر پروازی درست را انتخاب کند و در جای مناسب با کم کردن ارتفاع یک لند درست و اصولی را انجام بدهد.
در این دوره هنرجو با انواع تیک آف آشنا میگردد به جز تیک آف فوروارد که در دوره قبل آموزش دیده ، چند حالت برای تیک آف ریورز را آموزش میبیند به همراه تمرینات گراند هندلینگ یا (تمرینات زمینی) همچنین آموزش الگو های چهار گانه فرود به همراه اجرای صحیح گردش ها.
توضیحات :
– مطالب فوق توضیحات مختصری از روند آموزش دوره مستقل یا Novice بوده که در آن پیشرفت و تعداد جلسات بستگی به زمان و انرژی که هنرجو برای یادگیری میگذارد دارد و کاملا قطعی نیست.
– کلاس های تئوری همراه با پیشرفت هنرجو در کلاس های عملی برگذار خواهد شد ، تا هنرجو همراه با آموزش عملی مطالب تئوری سطح دوره مستقل را هم بیاموزد.
– در تمام طول دوره هنرجو تحت پوشش بیمه مسولیت مربی می باشد.
– در طول دوره هنر جو باید بیمه ورزشی معتبر داشته باشد.
– در انتهای دوره گواهی نامه معتبر از سازمان هواپیمایی کشور به هنر جو اعطا میگردد.
– هزینه دوره مستقل (Novice) مبلغ 4.500.000 تومان میباشد.

دوره اینترمدیت یا متوسطه(Intermediate)

در دوره قبلی (نوایس یا مستقل) هنرجو توانایی کنترل و هدایت مناسبِ وسیله ی پروازی خود را بدست آورده است.

هدف از دوره متوسطه:
در این دوره هنرجو با کمک مربی تواناییهای پروازی خود را افزایش می دهد و مهارت خود را در پرواز بیشتر میکند.
در این دوره هنرجو یاد می گیرد که تیک آف خود را بصورت امن تر و حرفه ای تر انجام دهد و بعد ، پروازی با ارتفاع بلندتر کرده و ساعت پروازهای خود را افزایش میدهد.هنرجو باید بتواند با علم و فکرِ دقیق تر پرواز کند. و خود را به محل فرود یا هدفی که مربی برای او در نظر گرفته برساند.
هنر جو در این دوره آموزش میبیند تا بتواند ، ترمالگیری،ریج سورینگ،بیگ ایرز،لند با بیگ ایرز،هدف زنی در لندینگ،تیک آف ریورز،لند در محدوده مورد نظرِ مربی،تشریح دقیق پرواز خود،شناسایی مناطق خطر ساز،شناسایی مناطق اَمن،تشخیص و آنالیز دقیق شرایط هوا ، را انجام بدهد.
این دوره شامل چهل تا پنجاه سورتی پرواز از ارتفاع بلند و حداقل پرواز در دو سایت مختلف خواهد بود.
☆ توضیحات :
– مطالب فوق توضیحات مختصری از روند آموزش دوره متوسطه یا Intermadiate بوده که در آن پیشرفت و تعداد جلسات بستگی به زمان و انرژی که هنرجو برای یادگیری میگذارد دارد و کاملا قطعی نیست.
– کلاس های تئوری همراه با پیشرفت هنرجو در کلاس های عملی برگذار خواهد شد ، تا هنرجو همراه با آموزش عملی مطالب تئوری سطح دوره متوسطه را هم بیاموزد.
– در تمام طول دوره هنرجو تحت پوشش بیمه مسولیت مربی می باشد.
– در طول دوره هنرجو باید بیمه ورزشی معتبر داشته باشد.
– تمامی لوازم پروازی هنرجو باید مورد تایید مربی باشد.
– در انتهای دوره بعد از پاس کردن آزمون (تئوری و عملی)گواهی نامه معتبر از سازمان هواپیمایی کشور به هنرجو اعطا میگردد.
– هزینه دوره متوسطه (Intermadiate) مبلغ 4.000.000 تومان میباشد.

دوره پیشرفته یا ادونس

جهت دیافت مشاوره، توضیحات و راهنمایی در خصوص دوره پیشرفته با شماره های درج شده در سایت با ما تماس گرفته و یا  از طریق صفحه تماس با ما و فرم تماس به ما پیام بدهید. همچنین می توانید برای دریافت توضیحات و راهنمایی بیشتر از طریق صفحه اینستاگرام، به ما پیام بدهید.